4355 FEATHER ST

COCOA, Florida 32927 · Brevard County · Parcel 23 3514-JZ-329-18

$47 460
Assessed Value
$177 640
Market Value
Annual Tax
$22 460
Taxable Value
Ownership
OwnerMARTIN, WARREN M
Mailing Address4355 FEATHER ST COCOA FL 32927
Property Details
Year Built1983
Living Area1 500 sq ft
Lot Size11 326 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$52 000
Building Value$280
Just (Market) Value$177 640
Assessed Value$47 460
Exemptions-$25 000
Taxable Value$22 460